AFib (AF), Diagnosis, Digital Technology, Healthcare, Heart Diseases, Snap ECG

Aicinājums Latvijas ģimenes ārstiem piedalīties cīņā pret mirdzaritmiju

Agrīnā pacientu diagnostika un aritmiju skrīnings. Tehnoloģiju validācija caur ģimenes ārstu prizmu

Zinām, ka Latvijā ir daudz pacientu ar sirds ritma traucējumiem, kuri paši savu stāvokli nav apzinājuši. Bīstamākā un izplatītākā aritmija ir mirdzaritmija, un tā ir izvēlēta arī par mūsu pētījuma galveno atradni.

Eiropā ar mirdzaritmiju sirgst 2-3% no populācijas. Tiek prognozēts, ka saslimstība tuvākajās dekādēs trīskāršosies.

Būtiska loma veselības saglabāšanā ir agrīnai mirdzaritmijas diagnostikai un savlaicīgi uzsāktai ārstēšanai, ar mērķi novērst tālāku progresiju. Lai to paveiktu, nepieciešams attīstīt vienkāršu, bet tajā pašā laikā efektīvu mirdzaritmijas skrīningu primārajā veselības aprūpē.

Aicinām, Latvijas ģimenes ārstus, būt aktīvai daļai cīņā pret mirdzaritmiju un kopā identificēt pacientus, iesaistoties mūsu pētījumā.

Pētījuma mērķis

Pētījuma publiskais mērķis ir “Agrīnā pacientu diagnostika un aritmiju skrīnings. Tehnoloģiju validācija caur ģimenes ārstu prizmu“. Taču aiz tā visa slēpjas mūsu misija – palīdzēt cilvēkiem apzināt un novērst negaidītas sirds veselības problēmas.

Ne vienmēr ir viegli noķert mirdzaritmiju un apzināt pacienta sirds veselības stāvokli, jo šī aritmija mēdz pēkšņi parādīties un arī pēkšņi pazust. Iedvesmojoties no mūsu Anglijas kolēģu veiksmīgās pieredzes, arī mēs Latvijā, vēlamies iesaistīt ģimenes ārstus šādu pacientu identifikācijā.

80% no agrīni diagnosticētām sirds saslimstībām iespējams novērst!

Pētījumā tiks izmantotas viena novadījuma EKG skrīninga iekārtas ar medicīnas līmeņa datu analīzes algoritmiem kardioloģijas jomā. Atradne tiks novērtēta un salīdzināta ar nozares zelta standartu – 12 novadījumu EKG iekārtu.

Pētījuma norise

Katrs pētījumā iesaistītais ģimenes ārsts uz pētījuma norises laiku saņems lietošanā viedtālruni (nodrošina atbalstītājs – LMT) un rokās turamu 1-novadījuma EKG iekārtu (nodrošina – UPOlife).

Pētījuma ietvaros ir paredzēts arī izglītojošs lekciju cikls ģimenes ārstiem par problēmas būtību un izaicinājumiem, ko nodrošinās Latvijas Kardioloģijas centrs un UPOlife.

Mēs vēlamies pētījumā iesaistīt ģimenes ārstus no visiem Latvijas reģioniem. Aicinām aktīvi pieteikties interesentus, jo dalībnieku skaits ir ierobežots. Kopā plānots iesaistīt ap 40 ģimenes ārstus visā Latvijā.

Izmantotā UPOlife EKG ierīce ir viena novadījuma elektrokardiogrammas ierīce, kas caur pieskārienu veic elektrokardiogrammas mērījumu un ieraksta attiecīgu informāciju. Pats EKG mērījums ilgst 60 sekundes un vēl pāris minūtes paredzētas pacientu datu ievadei.

UPOlife sistēma saņemtos datus analizē mākonī izmantojot CE marķētus algoritmus. Viedtālrunī tā dod tūlītēju atbildi par pacienta sirds veselības stāvokli.

UPOlife komanda un projektā iesaistītie kardiologi attālināti sekos līdz apstrādātajiem datiem un vajadzības gadījumā konsultēs pacientu jau par tālākajiem ārstēšanas soļiem.

Lai pieteiktos pētījumam vai uzzinātu sīkāku informāciju, lūdzu, sazinieties ar mums: upo@upolife.com; +371 25 888 886

Kas ir Mirdzaritmija?

Mirdzaritmiju raksturo sirds priekškambaru paātrināta un neritmiska saraušanās, kas izpaužas kā trīcēšana vai mirgošana, kas rada nepareizu sirds ritmu. Rezultātā sirdī asinis lēnāk nokļūst no priekškambariem kambaros. Minētais rada tādus riskus, kā asins recekļus, kognitīvos traucējumus, sirds trieku un sirds pēkšņu apstāšanos.

Turklāt pacientiem ar mirdzaritmiju ir piecas reizes lielāks insulta risks. Un 20% līdz 30% insultu izraisa mirdzaritmija. Insulti mirdzaritmijas dēļ ir biežāk nāvējoši nekā insulti ar citiem cēloņiem.

Pietam mirdzaritmijas sirds ritma traucējumi veido 0,28% līdz 2,6% no veselības aprūpes izdevumiem Eiropas valstīs.

Pētījumā lēš, ka 2016. gadā Eiropā mirdzaritmijas epizodes notika 7,6 miljoniem cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, un tas līdz 2060. gadam palielināsies par 89% līdz 14,4 miljoniem.

Viens no labākajiem veidiem, kā novērst priekškambaru mirdzēšanu, ir atklāt to tās attīstības agrīnākajos posmos. Tāpēc svarīga ir regulāra sirds kontrole ar elektrokardiogrammas palīdzību. Šis risinājums vienkāršu, ātru un efektīvu sirds mērījumu laikā atklāj esošus vai potenciālus mirdzaritmijas riskus. Tādējādi ļaujot rīkoties laicīgi, lai tos novērstu.

Par pētījuma organizatoru: UPOlife

Jaunuzņēmums UPOlife piedāvā inovatīvus digitālās veselības aprūpes risinājumus agrīnai sirds problēmu diagnostikai un attālinātai pacientu novērošanai.

UPOlife virza pašreizējo veselības aprūpes modeli uz ātrāku, efektīvāku un pieejamāku agrīnu sirds problēmu diagnostiku.

Mūsu piedāvātie risinājumi atvieglo ārstu un pacientu ikdienu nodrošinot vienkāršāku, ātrāku un augstas precizitātes sirds veselības datu analīzes sistēmu. Apvienojot gudrās savienotās iekārtas ar inovatīviem datu algoritmiem mēs ļaujam pacientam justies drošam un ārstam sekot līdz saviem klientiem attālināti.

Mēs ticam, ka liekot akcentu uz agrīnu mirdzaritmijas diagnostiku, kopā mēs varam palīdzēt pacientiem dzīvot ilgāk un pilnvērtīgāk!

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published.